czwartek, 1 listopada 2018

energia

No to coś o prawdziwych cenach pozyskiwania energii:
W roku (8760 godzin):
elektrownie jądrowe pracują pełną mocą (8000 godz.) - poza 30 dniowym okresem wyłączenia dla przeładunku paliwa,
ogniwa fotowoltaiczne dają prąd, gdy wystarczająco silnie świeci słońce (900 godz.),
elektrownie wiatrowe są uzależnione od siły wiejącego wiatru - na morzu jest lepiej (3100 godz. w roku), ale na lądzie (tylko 2300 godz.).Co mi się tu nie zgadza. Pani Premier Szydło postawiła na polski węgiel eliminując odpowiednimi ustawami http://klimatyzacjapolska.pl/pomiary-wentylacji/  energię odnawialna. Obiecała Górnikom wzrost zatrudnienia i nie likwidowanie kopalń. Dokapitalizowała kopalnie ogromnymi kwotami. I co? Kaczyński "usunie" ją do Brukseli, aby broniła pisowskich pomysłów i po problemie.
Istotny jest koszt instalacji mocy średniej, a nie maksymalnej (bo z mocy niewykorzystanej nie mamy pożytku).szykujcie się na utrzymywanie następnego tabuna 30tyś ludzi którzy są z urodzenia górnikami tak jak niektórzy sa z urodzenia prezesami. Ćwok za inna robotę się nie weźmie bo przywileje, emerytura, premie, panstwowa posada plus pensja związkowa. No i wychodzi łachudra potm na ulice z kilofem i terroryzuje podatnika.
Takąze przygotujcie się na emerytury dla 30-latków z zamykanych kopalni. Z gierkowskim przywilejem rzecz jasna - składka emerytalna mnożona x 1.9 czyli górnik ma podwójna emeryturę w stosunku do odprowadzanych składek.
Nakłady inwestycyjne na MW mocy średniej w ciągu roku :
wiatraki na lądzie (25,1 mln PLN/MW mocy średniej),
wiatraki na morzu (38,4 mln PLN/MW mocy średniej),
panele słoneczne (75,9 mln PLN/MW mocy średniej)
elektrownie jądrowe (15,9 mln PLN/MW mocy średniej).
elektrownie węglowe (8,3 mln PLN/MW mocy średniej)
elektrownie gazowe (4,3 mln PLN/MW mocy średniej)
mam pytanie dla wszystkich ,,ekspertów'' , potencjalnych laureatów nagrody nobla ,czym zastąpić węgiel, bo z moich informacji wynika że energia pomiar wentylacji dla sanepidu  z wiatru i fotoogniw to margines ( nie mamy warunków ) na E.J. nas nie stać , więc pytam ,,geniuszy'' w takim razie co ,jakieś pomysły panowie/panie.
Koszty wytwarzania energii:
energetyka węglowa (282 PLN/MW) , gazowa (314 PLN/MW), energetyka jądrowa (313 PLN/MW). Dla węgla i gazu dokonano oszacowania dla ceny 60 PLN za tonę CO2.
energia z morskich farm wiatrowych (713 PLN/MWh),lądowe farmy wiatrowe (466 PLN/MWh) fotowoltanika (1091 PLN/MWh), elektrownie biomasowe (487 PLN/MWh), małe elektrownie wodne (484 PLN/MWh)

Oczywiście wyższymi opłatami za emisję CO2 można zachwiać tym rachunkiem i takie są plany UE.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz