niedziela, 11 lutego 2018

lektura

Nie wiem jak duża ta kotłownia ale raczej nie obawiał bym się tego problemu. Standardowa izolacja rurek nie jest jakaś super skuteczna. Do tego kocioł, komin, itp. U mnie pomimo izolacji wszystkiego co się da w kotłowni jest kilka stopni więcej niż w domu. Pociesze Cie, ze straty z tytulu izolacji zbiornika to maly pikus w porownaniu ze stratami na cyrkulacji

Podajesz spadek temp. o wartosci 0,4*C/h (na godzine). To ogromnie duzo (ponad 9*C/dobe). Z tego co pamietam u mnie jak jeszcze nie mieszkalem to spadalo moze ze 2*C/dobe na 300l zbiorniku. A czym i w którym miejscu to mierzyłeś? Bo spadek o 0,4 to mniej-więcej tyle ile deklaruje producent zasobnika (deklaruje ilość kWh na dobę). I jak sprawdzałem dla Galmeta to było bardzo podobnie. Chyba, że mówisz o temperaturze wody wychodzącej z zasobnika a to nie zupełnie to samo.
Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A czym i w którym miejscu to mierzyłeś? Bo spadek o 0,4 to mniej-więcej tyle ile deklaruje producent zasobnika (deklaruje ilość kWh na dobę). I jak sprawdzałem dla Galmeta to było bardzo podobnie. Chyba, że mówisz o temperaturze wody wychodzącej z zasobnika a to nie zupełnie to samo.
Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW.Po wielodniowej lekturze forum muratora zamierzam zainstalować pompę ciepła P/W w zasadzie od początku przekonany byłem do gruntowej z pionowym odwiertem jednak w ostatniej fazie z różnych względów pomysł ten nie wypalił.
trochę danych:

Miejsce: 20 km od Katowic, woj. Śląskie.
Dom dwukondygnacyjny (pełne kondygnacje) o pow. użytkowej bez garażu - ok 220m2, (garaż nie będzie ogrzewany)
Pod garażem jest już płytowy gwc do tego ma być rekuperator.
dom wg projektu „ambasador II” pracowni www.domoweklimaty.pl z niewielkimi zmianami
- poniżej podaję stronę z projektem, rzutami i opisem

Budowany z porotherm 25 dryfix
w domu przewidziane jest ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni z grubszą akumulacyjną wylewką, wysokość w pomieszczeniach na gotowo ok. 260-270cm, kominek bez płaszcza
Okna drewniane DJ88 trójszybowe, przenikanie średnio dla okna okolo 0,8

dom zamieszkiwać będą 3-4 osoby
ocieplenie ścian grafitowy styro 20cm lambda 0031,
ocieplenie podłogi (18 cm styro)
Fundamenty docieplone 10 cm styrodur
Ocieplenie w poziomie drugiego stropu 20 cm styr

Instalacja do zrobienia „od zaraz”

Lektura kilkuset postów niestety nie dała mi odpowiedzi jaka pompa byłaby optymalna dla tego domu.

Czy ktoś z podobnym domem może polecić pompę z której jest zadowolony i dobrą firmę, która w przyzwoitej cenie od A do Z zrobiła całą instalację i nie było z nią problemów, reklamacji czy głuchych telefonów?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz